32 205 21 60, 32 201 09 92
dr n. med. Michał Kaszuba

dr n. med. Michał Kaszuba

Dyrektor kliniki

Absolwent Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach – lekarz – stomatolog. W dalszym ciągu nauczyciel akademicki, obecnie Instytutu Fizyki Medycznej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Były Konsultant Wojewódzki w dziedzinie Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją, jak również były członek zespołu Konsultantów Krajowych przy Ministrze Zdrowia. Wieloletni Kierownik Zakładu Organizacji Ochrony Zdrowia Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach oraz Propedeutyki Stomatologii ŚAM. Były adiunkt Katedry Histologii z Embriologią ŚAM. Były dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu. W swojej praktyce klinicznej zwolennik podejścia małoinwazyjnego leczenia stomatologicznego.
Klaudia Buchalik

Klaudia Buchalik

Lekarz dentysta

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, gdzie jeszcze podczas studiów, poszerzała swoją umiejętności zarówno teoretyczne jak i praktyczne o działalność kół naukowych.
Obecnie w trakcie specjalizacji ze Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją. Wykładowca w TEB Edukacja kierunków asystentka i higienistka stomatologiczna. W swojej pracy za najważniejsze uznaje stosowanie bezbolesnych procedur oraz indywidualne podejście do każdego pacjenta.
Małgorzata Fischer

Małgorzata Fischer

Lekarz dentysta

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Autorka licznych publikacji w czasopismach naukowych, m.in. w TPS, Magazynie Stomatologicznym, Medical Tribune Stomatologia, Asystentka i higienistka stomatologiczna. W trakcie specjalizacji ze stomatologii zachowawczej z endodoncją. Doktorantka na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. W latach 2016-2017 wykładowca na kierunku higienistka stomatologiczna w Centrum Edukacji Siódemka. Aby poprawić estetykę uśmiechu swoich pacjentów, stosuje techniki mało inwazyjne łącząc je z takimi dziedzinami, jak stomatologia zachowawcza, endodoncja, protetyka i chirurgia.

Dominika Janas

Dominika Janas

Lekarz dentysta

Absolwentka kierunku lekarsko-dentystycznego na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Rozpoczęła specjalizację z zakresu stomatologii zachowawczej z endodoncją. Współautorka licznych prac z zakresu stomatologii zachowawczej, protetyki i stomatologii dziecięcej przedstawianymi i nagradzanymi na konferencjach naukowych. Stale poszerza i uaktualnia swoją wiedzę oraz umiejętności poprzez uczestnictwo w konferencjach i szkoleniach, szczególnie z zakresu stomatologii zachowawczej z endodoncją, chirurgii. Ukończyła Curriculum Endodontyczne edycji 2018. Przynależy do Europejskiego i Polskiego Towarzystwa Endodontycznego. Najważniejszym celem jest ciągłe podnoszenie kwalifikacji aby móc otoczyć pacjentów jak najlepszą opieką.

Paweł Capiga

Paweł Capiga

Lekarz stomatolog

Absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach Oddziału w Zabrzu. W trakcie specjalizacji ze Stomatologii Zachowawczej z Endodoncja w Instytucie. Ponadto współwłaściciel NZOZ Elmadent. Laureat nagrody Stomatologa Roku 2018, plebiscytu Dziennika Zachodniego. Pracuje ze świetnym zespołem ludzi, oddanym swojej profesji, a dobro pacjentów i ich zadowolenie jest dla niego najważniejsze. Jak podkreśla ma wspaniałą żonę i dwójkę cudownych dzieci.

dr n. med. Anna Krzemień

dr n. med. Anna Krzemień

Absolwentka kierunku lekarsko-dentystycznego na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Staż podyplomowy odbyłam w Akademickim Centrum Stomatologii w Bytomiu. Przez 6 lat pracowałam w ACS w Zakładzie Stomatologii Wieku Rozwojowego. W 2014 r. obroniłam rozprawę doktorską pt. „ Stężenie jonów fluoru w ślinie po zastosowaniu wybranych preparatów do profilaktyki próchnicy”. Jestem współautorką licznych publikacji z dziedziny stomatologii wieku rozwojowego i chirurgii. Stale podnoszę swoje kwalifikacje biorąc udział w licznych kursach oraz konferencjach naukowych. W mojej pracy zwracam uwagę przede wszystkim na indywidualne podejście do każdego pacjenta. 

Dominika Dyrda-Brzezińska

Dominika Dyrda-Brzezińska

Lekarz dentysta

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Obecnie w trakcie specjalizacji ze Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją. Stale podnosi swoje kwalifikacje zawodowe przez udział w licznych szkoleniach i sympozjach. Zajmuje się głównie stomatologią zachowawczą, estetyczną, endodoncją oraz pedodoncją.

Krystyna Guzy

Krystyna Guzy

Asystentka

Teresa Wilczek-Kaszuba

Teresa Wilczek-Kaszuba

Lekarz

Specjalista okulista. Absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej. W przeszłości pracownik naukowy Śląskiej Akademii Medycznej, obecnie poświęcona wyłącznie pracy przy Pacjencie. W swojej praktyce staram się jak najpełniej wyjaśniać Pacjentom na czym polegają ich dolegliwości, omawiając dokładnie proces leczenia oraz odpowiadając wyczerpująco na wszelkie pojawiające się pytania.

Sprzęt okulistyczny dostępny w gabinecie to japońskiej produkcji Autorefrakto-keratometr, Lampa szczelinowa, Rzutnik optotypów, Dioptriomierz automatyczny, Tonometr bezkontaktowy, Foropter automatyczny oraz Oftalmoskop oraz Kaseta szkieł próbnych.

Instytut Stomatologii i Medycyny Ogólnej

ul. Łabędzia 2 i 8

Katowice 40-534

Godziny otwarcia:

Lekarz rodzinny: pon-pt 8:00 - 18:00

Stomatologia: pon-pt 10:00 - 18:00

 

32 205 21 60
32 201 09 92
instytut_stomatologii@op.pl